Houjicha

Kód: 350
402 Kč 4 020 Kč / 1 kg
Skladem

Zelený čaj | Japonsko

 Cena za šálek čaje:  8,04 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Houjicha 100g

 

Čajová oblast Mia se nachází na hlavním japonském ostrově Honšú. Tento hornatý region nabízí širokou paletu krajin a podnebí a je domovem přibližně 7% čajové produkce země. Z této lokality jsme pro Vás vybrali čaj Houjicha, který se sklízí na začátku července. Vyrábí se z čaje Bancha, který se pak praží ve speciálním porcelánovém nádobí ohřívaném na uhlí při teplotě 200°C několik minut. Tato technologie poslední sto let zůstává neměnná.

Hlavním rozdílem mezi praženým čajem a běžným čajem je malé množství kofeinu. Je to proto, že kofein „vyprchá“ při pražení během výrobního procesu. Z tohoto důvodu se říká, že je tento čaj mohou bezpečně pít kojenci, starší a nemocní lidé. V Japonsku se často podává ve zdravotnických a pečovatelských zařízeních, protože není hořký nebo svíravý a nezatěžuje žaludek.

Chuť čaje je rostlinná s výraznými mořskými tóny a sotva patrnou slaností, blíž k závěru přibývají plné a syté jemně dřevité, pražené a ořechové tóny. Skvěle se hodí k sushi nebo čokoládovým dezertům.

Ingredience: zelený čaj (Camellia sinensis).

Množství čaje: 2 – 3 g na 2 dcl.

Doporučená doba louhování: 2 minuty.

Teplota vody:  80°C.

Čistá hmotnost: 100g.