Coquelicot Gourmand

Kód: 345
186 Kč 1 860 Kč / 1 kg
Skladem

Černý čaj | Malina, třešeň, fialka, vanilka, mandle, sušenka

Cena za šálek čaje:  3,72 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Coquelicot Gourmand 100g

 

Směs černých čajů z Číny a Ceylonu spojené s aromaty vlčího máku, sušenek a marcipánu tvoří delikátní gurmánskou pochoutku. Díky okvětním lístkům růžové pivoňky a modré chrpy čaj vypadá opravdu kouzelně.

Tento čaj Vás zaujme na první pohled. Kvalitní čajové lístky a velké okvětní lístky růžové pivoňky a okvětní lístky modré chrpy vytváří efektní kombinaci barev.  Druhý vjem, který na Vás okamžitě zapůsobí, je excelentní a nezaměnitelné aroma. V první chvíli, po otevření čajové krabičky, se zdá aroma velmi silné, ale během pár vteřin si na vůni zvyknete a již se těšíte na chutě, které bude čaj obsahovat. Nálev je překvapivě světlejší barvy,  doporučujeme zvýšit dávkování na porci, na 3 g čaje na šálek. Chuť je oproti arómatu velice jemná a vyvážená. Sladké marcipánové tóny Vás překvapí svojí nevtíravou chutí, doplněnou o aroma máků s lehkým nádechem mandlí. Při degustacích se tento skvělý čaj stává kupodivu favoritem nejen žen, ale i většiny zúčastněných mužů. 

Ingredience: černý čaj (Camellia sinensis), okvětní lístky růží, aromata (vlčí mák (malina, třešeň, fialka), vanilka, hořké mandle, sušenka).

Doporučená doba louhování: 3 – 4 minuty.

Teplota vody: 90 – 95°C.

Čistá hmotnost: 48 g.

Něco navíc

Ledový čaj: 20 g – 25 g na 1 litr vody 90 - 95 ° C, doba infuze 3 – 4 minuty. Horký čaj scedíme do nádoby naplněné ledem, čím nápoj rychle zchladíme. Po půl minutě podáváme do sklenic typu „long“ naplněných po okraj ledem. Je možné nápoj doladit cukrovým sirupem bez příchuti.