Rooibos Fruit Rouges 25s

Kód: 5223
361 Kč
Skladem

Rooibos s jahodami a malinami

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rooibos Fruits rouges 25 sáčků

Rooibos s lahodnou ovocnou příchutí malin a jahod. 

Rooibos (Aspalathus linearis) je bobovitá rostlina, používaná na výrobu bylinného čaje. Již přes mnoho generací je tento nápoj populární  v Jižní Africe a nyní se už konzumuje v mnoha zemích po celém světě. Rooibos roste pouze na malém území v Cederbergu v provincii Western Cape . Rostlina se vysazuje v únoru až březnu. První sklizeň je za půl roku. Poté se sbírá do vaků a drtí se. Listy prochází oxidací a získávají výraznou červenohnědou barvu. Vyrábí se také neoxidovaný „zelený“ rooibos.

Vůně rooibosu je často popisována jako sladká  a mírně ořechová. Příprava rooibosového nálevu je v podstatě stejná jako příprava černého čaje. Získaný nápoj je červenohnědý, což vysvětluje, proč se rooibosu někdy říká „červený čaj“.Rooibos se stal velmi populárním zvláště u zákazníků, kteří kladou důraz na zdravý životní styl, pro svůj velký obsah antioxidantů a minimum kofeinu. Základem tohoto nápoje je směs jemných lístků rooibosu tvaru jehličí a aromatických rostlin, které mu dodávají chuť. Nápoj má charakteristickou tmavě červenou barvu a lehce nasládlou chuť.

Čaje rooibos obsahují vitamín C a řadu minerálních látek, například měď, železo, draslík, vápník nebo hořčík. Stejně jako zelený a černý čaj obsahují směsi rooibos antioxidanty, a proto jsou součástí zdravého životního stylu. Šálek čaje rooibos (bez cukru) navíc neobsahuje žádné kalorie. Kromě toho čaje rooibos neobsahuje kofein, a představuje tak alternativní bezkofeinový nápoj, tudíž vhodný i pro děti, kojence a těhotné matky.Díky jeho jedinečnému složení má popíjení rooibosu pozitivní vliv na lidi s onemocněním srdce a cév, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cukru v krvi nebo žaludečními potížemi. Rooibos také působí proti alergickým reakcím, zmenšuje ekzémy a podráždění kůže. Pozitivní vliv má také při neurózách, stresu, úzkosti, podráždění, nespavosti nebo bolestech hlavy. Díky vysokému obsahu antioxidantů pomáhá v boji organismu proti účinku tzv. volných radikálů a snižuje riziko zhoubného nádorového bujení. Pro jeho protizánětlivé účinky se používá v mnoha kosmetických přípravcích.

Vhodný podávat i jako ledový nápoj.


Doporučená doba přípravy:   4 – 5 minut

Čistá hmotnost:  50g