Rooibos Vert

Kód: 411
165 Kč 1 650 Kč / 1 kg
Skladem

Čistý jihoafrický zelený rooibos

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rooibos Vert

Čistý jihoafrický zelený rooibos.

Rooibos (Aspalathus linearis) je bobovitá rostlina, používaná na výrobu bylinného čaje. Již přes mnoho generací je tento nápoj populární  v Jižní Africe a nyní se už konzumuje v mnoha zemích po celém světě. Rooibos roste pouze na malém území v Cederbergu v provincii Western Cape . Rostlina se vysazuje v únoru až březnu. První sklizeň je za půl roku. Poté se sbírá do vaků a drtí se. Listy prochází oxidací a získávají výraznou červenohnědou barvu. Vyrábí se také neoxidovaný „zelený“ rooibos.

Vůně rooibosu je často popisována jako sladká  a mírně ořechová. Příprava rooibosového nálevu je v podstatě stejná jako příprava černého čaje. Získaný nápoj je červenohnědý, což vysvětluje, proč se rooibosu někdy říká „červený čaj“.Rooibos se stal velmi populárním zvláště u zákazníků, kteří kladou důraz na zdravý životní styl, pro svůj velký obsah antioxidantů a minimum kofeinu. Základem tohoto nápoje je směs jemných lístků rooibosu tvaru jehličí a aromatických rostlin, které mu dodávají chuť. Nápoj má charakteristickou tmavě červenou barvu a lehce nasládlou chuť.

Čaje rooibos obsahují vitamín C a řadu minerálních látek, například měď, železo, draslík, vápník nebo hořčík. Stejně jako zelený a černý čaj obsahují směsi rooibos antioxidanty, a proto jsou součástí zdravého životního stylu. Šálek čaje rooibos (bez cukru) navíc neobsahuje žádné kalorie. Kromě toho čaje rooibos neobsahuje kofein, a představuje tak alternativní bezkofeinový nápoj, tudíž vhodný i pro děti, kojence a těhotné matky.Díky jeho jedinečnému složení má popíjení rooibosu pozitivní vliv na lidi s onemocněním srdce a cév, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cukru v krvi nebo žaludečními potížemi. Rooibos také působí proti alergickým reakcím, zmenšuje ekzémy a podráždění kůže. Pozitivní vliv má také při neurózách, stresu, úzkosti, podráždění, nespavosti nebo bolestech hlavy. Díky vysokému obsahu antioxidantů pomáhá v boji organismu proti účinku tzv. volných radikálů a snižuje riziko zhoubného nádorového bujení. Pro jeho protizánětlivé účinky se používá v mnoha kosmetických přípravcích.

Vhodný podávat i jako ledový nápoj.

Neobsahuje kofein.

Doporučená doba přípravy:   4–5 minut    90°C